Polityka prywatności

Administrator danych

Administratorem Państwa danych jest serwis alarmpogodowy.pl, reprezentowany przez Bartłomieja Zastawnego, zwanego dalej administratorem. Bezpośredni kontakt do administratora serwisu znajdą Państwo w zakładce o nas -> kontakt.

Jakie dane gromadzimy i dlaczego

Gromadzimy dane o użytkownikach za pośrednictwem formularzy kontaktowych. Są one ograniczone do absolutnego minimum, jak imię nazwisko, czy adres email i absolutnie niezbędne w celu uzyskania kontaktu zwrotnego. Dane są gromadzone także w systemie raportów, a wskazanie imienia i nazwiska jest niezbędne abyśmy mogli upublicznić dany raport w social mediach i wskazać kto jest jego autorem lub autorką.

Zbieramy także informacje o przeglądarce, IP użytkownika, czy systemie operacyjnym w celu monitorowania ruchu na stronie oraz jako pomoc w wykrywaniu spamu i blokowaniu niechcianych użytkowników.

Przechowywanie

Twoje dane przesyłane przez formularze kontaktowe są przechowywane przez czas nieokreślony na naszej skrzynce email. Dostęp do skrzynki mailowej posiada wyłącznie administracja serwisu, stąd nie trafią one do osób trzecich. Wyjątkiem jest użycie formularza w zakładce raport. Wyrażają Państwo wówczas zgodę na przetwarzanie danych i ewentualną publikacje zgłoszenia na naszej stronie internetowej lub w serwisie Facebook na stronie Pomorskiego Alarmu Pogodowego. 

Prawo do zapomnienia

Jeśli przekazałeś(aś) nam jakiekolwiek dane, masz prawo do zażądania ich usunięcia i zaprzestania przetwarzania. W tym celu należy skontaktować się z nami mailowo na adres kontakt@alarmpogodowy.pl. Twój raport podpisany imieniem i nazwiskiem zostanie wówczas usunięty z naszej strony, podobnie jak adres email.