Zespół prognostyczny

Zanim przejdziesz dalej...

Pomorski Alarm Pogodowy to zespół zajmujący się prognozowaniem, dokumentacją i edukacją z zakresu niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Działamy w czynie społecznym, tj. non-profit, publikując prognozy zagrożeń pogodowych, mogących zakłócać codziennie funkcjonowanie, powodować utrudnienia w przemieszczaniu się, a także stwarzać zagrożenie dla mienia oraz zdrowia i życia ludzkiego. Prognozy są dedykowane mieszkańcom województwa pomorskiego i są przygotowywane również w oparciu o czynniki lokalne, jak chociażby orografia terenu, czy bryza morska, jednocześnie uwzględniając miejsca, w których panuje wzmożony ruch turystyczny w okresie wakacyjnym. 

Osoby tworzące zespół, powinny posiadać następujące umiejętności:

  • Umiejętność tworzenia treści, z zastosowaniem poprawnej polszczyzny.
  • Podstawowa wiedza z zakresu fizyki, geografii i meteorologii.
  • Umiejętność prognozowania na podstawie ogólnodostępnych modeli numerycznych, z naciskiem na parametry konwekcyjne, niezbędne do przewidywania zjawisk burzowych.
  • Znajomość sygnatur radarowych, kluczowych w szczególności do przewidywania zagrożeń pogodowych.
  • Zdolność do analizy danych radiosondażowych i obrazów satelitarnych, w zakresie zjawisk konwekcyjnych. 
  • Wysoka kultura osobista. 

Co zyskasz, dołączając do Pomorskiego Alarmu Pogodowego?

Jeśli śledzisz nas nie od dziś i przeczytałeś(aś) pierwszy akapit, wiesz już, że jest to strona działająca w czynie społecznym, a jedyną “zapłatą” za tworzenie prognoz i treści jest wdzięczność odbiorców. Prognozy są tworzone indywidualnie, podpisywane nazwiskiem autora, stąd każdy indywidualnie bierze odpowiedzialność za poprawność wydanego ostrzeżenia lub komunikatu. Gwarancją korzyści z dołączenia do zespołu jest wymiana doświadczeń, wzajemna edukacja i wspólne wyjazdy. Jeśli cechuje Cię wysoka kultura osobista, umiesz tworzyć poprawne i ciekawe treści, a także posiadasz zdolności prognozowania, aplikuj do naszego zespołu.