Nad południową częścią Morza Bałtyckiego wystąpi gwałtowny sztorm, o sile do 12 stopni w skali Beauforta. Na Pobrzeżu Słowińskim porywy sięgać będą 100-115, a skrajnie 120 km/h (alarm czerwony). Bardzo silny wiatr odnotujemy także na Mierzei Wiślanej, Helskiej, w rejonie Trójmiasta, Lęborka, czy Słupska, skrajnie mogący przekraczać 95-100 km/h (alarm pomarańczowy).

Nieco dalej na południe, w okolicach Bytowa, Kartuz, Kościerzyny, Chojnic, Człuchowa, Starogardu Gdańskiego czy Tczewa, gdzie również obowiązuje stopień 2 zagrożenia, spodziewane są porywy w przedziale 70-90 km/h. Będą one jednak chwilami potęgowane przez procesy konwekcyjne, stąd wartości 90 mogą zostać przekroczone. W pozostałej części województwa; południe, południowy wschód, do 70-85 km/h (alarm żółty). Od sobotniego poranka obserwować będziemy już słabnięcie siły wiatru, jednak do popołudnia pozostanie wyraźnie odczuwalny.

Zaleca się nie parkować samochodów pod drzewami i o ile nie ma takiej potrzebny, unikać przemieszczania się. Spodziewane są utrudnienia komunikacyjne, a gdzieniegdzie przerwy w dostawach energii.

Categories: Ostrzeżenia

0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *